Pokud patříte s rodinou mezi vášnivé cyklisty, ale zároveň bydlíte v husté městské aglomeraci, která pro jízdu na kole není příliš vhodná, není problém alespoň jednou za čas odjet někam mimo město a v klidu a pohodě si zajezdit v přírodě. Pro dopravu svých kol nemusíte nikde shánět dodávku nebo si ji dokonce kupovat. S vhodným zařízením v podobě nosiče kol by to neměl být žádný velký problém. Nosiče se dají pořídit hned v několika verzích.
1. Na střechu – asi nejklasičtější nosič kol. Montuje se na střešní příčníky, které však musíte dokoupit zvláště, jelikož se obvykle k nosičům nepřidávají. Na každý typ vozidla totiž pasují jiné příčníky. I když se jedná o nejpoužívanější druh nosičů, jde zároveň o nejméně efektivní modely. Nejenže takto naloženi nemůžete jezdit po nízko postavenými mosty, jinak byste o kola přišli, ale zároveň není jednoduché kola dostat na střechu. V případě těžších bicyklů je to dokonce velmi namáhavé, zvláště pak pro fyzicky slabší jedince.
2. Na zadní dveře – alternativou ke střešnímu uchycení kol je nosič na páté, nebo též zadní dveře. Takto uchycená kola můžete dopravit na místo určení bez toho, aniž byste se museli obávat jejich poškození po každé, když budete projíždět po nízkým mostem. Navíc se jedná o cenově velice výhodné nosiče, takže vás to určitě finančně nezruinuje. Na druhou stranu vozit takto kola nemalým způsobem zadní dveře namáhá. Pokud své bicykly převážíte pouze párkrát ročně, dveře to určitě vydrží, ale v případě, že jezdíte každý víkend, je lepší poohlédnout se po jiném nosiči.
3. Na tažné zařízení – standardně si můžete připevnit nosič na kola i na tažné zařízení. To můžete sehnat poměrně levně, pouze za pár tisícovek, stejně jako samotný nosič. Ten se dá pořídit ve dvou verzích – závěsné a plošinové. Velkým plusem těchto typů nosičů, je menší spotřeba paliva při převážení kol. Nevýhodou je pak možnost, že se během cesty kola ušpiní.